Yeni İddaa Nasıl Oynanır?09.04.2020 17:18

Yeni İddaa Nasıl Oynanır?

İddaa Nasıl Oynanır?

İddaa oynamak için bireylerin bazı şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Bu şartların başında 18 yaşından küçük olmama şartı gelmektedir. 18 yaşından küçük bireylerin iddaa oynaması kesinlikle yasaktır. Bununla birlikte birey tarafından belirlenecek olan kuponun tutarı anlamına gelen misli tutarının sisteme yatırılması gerekmektedir. Kupon ve tahminler hazırlandıktan sonra kupon onaylanır ve kupon tutarı sisteme yatırıldıktan sonra iddaa oynama işlemi gerçekleşmiş olur.

İddaa Kuralları Nedir?

İddaa kuralları, Spor Toto Teşkilatı bünyesinde bulunan İddaa kuruluşunun tahmin kuponlarının oluşturulması, kuponların onaylanması ve başarılı olan tahminlere sahip olan kuponların karşılığı olan ikramiyenin verilmesi hususlarına ilişkin belirlemiş olduğu yöntem ve esasların tümünü içeren kurallara verilen addır. Bu kurallar İddaa kuruluşu tarafından açıklanmakta olup kuruluş bünyesinde alınan kararlar çerçevesinde düzenlenip değiştirilebilir. Değişen kararlar iddaa resmi internet sitesi üzerinden ve bazı iletişim kanalları üzerinden kullanıcılara iletilmektedir. Örneğin yakın zamanda bir kuponda olabilecek maksimum tahmin sayısı 7 olarak belirlenmiş ve uygulamaya konmuştur. Bu ve bunun gibi düzenlemeler kuruluşun inisiyatifinde yapılarak tebliğ edilir.

Kimler Kupon Yapabilir?

Kupon yapmak olarak da adlandırılan tahmin oluşturma işlemini yapmak için 18 yaşından büyük olma şartı gerekmektedir. Aynı şekilde kupon oluştururken gerekli olan işlemleri yapabilmek için iddaa oynama kurallarının biliniyor olması gerekir. Bu bağlamda kuralları bilen ve 18 yaşından küçük olmayan herhangi bir birey tarafından belirlenen kupon tutarı ödenmesi halinde oynanabilir.

İddaa Oynama Şartları Nelerdir?

İddaa oynayabilmek için yapılması gereken birkaç işlem mevcuttur. Bu işlemlerden biri eğer kupon iddaa bayii aracılığıyla oynanacaksa kupon şablonu olarak adlandırılan şablonun hazır şekilde bulunuyor olması gerekir. Yapılacak olan tahminlerin hepsi bu kupon şablonu üzerine yapılacağından kuponun ilgili yerlerinde herhangi bir çizik veya kalem izi bulunmaması kuponun doğru oynanabilmesi açısından önemlidir. Yapılacak tahminlere karar verildikten sonra kupon üzerinde bulunan maç kodu bölümüne tahmin yapılacak maçlara ait iddaa kuruluşu tarafından belirlenmiş kodlar yazılmalıdır. Bu işlem sonrasında tahmin işlemlerinin tamamlanması için her müsabaka için ayrı ayrı tahmin kodları bulunur. Bu kodlar da hangi maç için hangi tahmin yapılacaksa o maç kodunun yazılı olduğu satırda yan tarafta bulunun tahmin kodları bölgesindeki ilgili kutucukların boyanması ile tahminler gerçekleştirilmiş olur. Bu işlemle birlikte iddaa oynama işlemi tamamlanmış olup ilgili müsabaka sonuçlarının beklenmesi gerekir.

İddaa Kazancı Nasıl Sağlanır?

İddaa kazancı sağlamak için öncelikle iddaa bünyesinde tahmin kuponu veya kuponlarının oluşturulması gerekir. Oluşturulan kupon veya kuponlardaki tahminlerin doğru şekilde sonuçlanmasının ardından ilgili tutar kazanılmış olur. Kazanılan tutarın temini için dikkat edilmesi gereken bir diğer etken de kuponun oynanmış olduğu kanaldır. İddaa bayisi aracılığıyla oynanmış olan kuponlardan kazanan kuponların ikramiyeleri yine iddaa bayilerinden veya yetkili yerlerden sağlanabilir. Bununla birlikte eğer tahmin kuponu iddaa resmi internet sitesi veya nesine, maçkolik gibi mobil uygulamalar ve internet siteleri üzerinden oynanmış kuponların ikramiyelerinin alınma işlemleri ise kupon oynanmadan önce uygulama ve internet siteleri tarafından bilgisi alınmış olan banka hesaplarına ve hatta kuponun oynanması için ödeme yapılmış olan banka hesaplarına yapılmaktadır.

İddaa Kim Tarafından Oynatılır?

İddaa oynatan kuruluş bilinenin aksine birden fazla değildir. İddaa bir kuruluştur ve taklitlerinden bağımsız halde işlem yapmaktadır. İddaa kuruluşu Spor Toto Teşkilatı bünyesinde işlem yapan ve çalışan bir kuruluştur. Bu bağlamda İddaa kuruluşu, iddaa oynama işleminin yapılabileceği ve iddaa oynatma yetkisi sahibi olan tek resmi kuruluş olma özelliği taşır.

178 defa okunmuştur.
TAHMİN KUPONLAR ÜYE OL MAÇ SONUÇLARI WHATSAPP